*************************************************************************************************
У Маневичах найбільше кочегарів
Нехай ламають списи спеціалісти з приводу походження назви селища Маневичі, а ми знаємо напевне: утворене воно від слів «манити» або «заманювати». Варто лишень раз потрапити у це лісове містечко, як серце і думки завжди торуватимуть стежину до цієї природної оази, що скидається на земний рай. Ягоди, гриби, цілюще повітря та… купи дров біля кожного під’їзду. Усі жителі мальовничого селища мусять заготовляти дрова й торф для обігрівання власних квартир. У кожній оселі, чи то на першому, чи на п’ятому поверсі, є грубка або котел, хтось із домочадців має постійно виконувати роль кочегара.
У двоповерховому будинку на вулиці Луцькій, 12 шістнадцять квартир, а в сарайчиках, що у дворі, шістнадцять стіжків порубаних дров. Його мешканці Наталія Лукашук та Тетяна Касьян розповідають, що стелі кімнат змушені білити двічі на рік. Знижок на електроенергію для них не передбачено. Отож, коли одна із сусідок вирішила перейти на електричне опалення, то мусила викласти з гаманця майже 400 гривень за місяць. Довелося «перепрошувати» грубку і знову рубати дрівця для обігрівання.
Газифікацію Маневич мали провести ще 1980 року. Були збудовані газові станції, в будинки до радіаторів опалення підвели труби. Чи то московська олімпіада відволікла увагу владців від волинського містечка, чи загубилися документи, але факт є фактом: газ у маневичан є хіба що тільки в кишенькових запальничках. Машина дров нині коштує тисячу гривень, подорожчав торфобрикет. Хоча жителі надають перевагу дровам, бо вони горять без кіптяви. Уявіть собі картину: мешканці п’ятого поверху щодня носять оберемками дрова у квартиру та виносять попіл на вулицю. І це тоді, коли в помешканнях є комп’ютери з доступом до інтернету.
Супутникові тарілки теж свідчать про повну цивілізацію в Маневичах. Річ у тім, що українські телеканали ледь-ледь жевріють, мерехтять, сніжать. Хочеш мати якісний прийом – розщедрюйся на супутникову антену.
Немає злого, щоб на добре не вийшло. Зате усі маневичани спокійні та врівноважені. Цілюще повітря, природа та заспокійливе мерехтіння язичків вогню притуплюють будь-яку агресію. Так і кризу економічну можна взагалі не помітити.
А найдивовижніша історія відбулася не так давно. Час до часу місцеві ентузіасти порушують наболіле газове питання на рівні держави. Отож, поїхали до Києва гінці воювати за газифікацію. Було це за прем’єрства Юлії Володимирівни. У канцелярії вислухали волинян, подивилися папери і здивовано підвели очі на маневичан. Виявляється, в документах уже давно відзвітовано, що Маневичі повністю газифіковано і місцеві жителі гріються від газових котлів та смажать зайчатину й грибочки на газових комфорках. Ось так ні з чим і приїхали посланці до лісового оазису. А, можливо, назва цього населеного пункту походить від іншого, менш приємного слова «обманювати»? Воно, погодьтеся, набагато краще пояснює тридцятирічну битву поліщуків за блакитне паливо.
Віталій КЛІМЧУК
Фото: Маневичанин Анатолій Ярмолюк у XXI столітті: супутников тарілки і гори дров для опалення
*************************************************************************************************
На Волині паспортизують храми
На Волині спеціалісти інституту "Укрзахідпроектреставрація" (м.Львів) розпочали паспортизацію пам''яток дерев''яної сакральної архітектури.
Як повідомив заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Василь Ворон, будуть паспортизовані волинські святині в Маневицькому та Ковельському районах. А це - церква Іоана Богослова у с. Ситниця, Успенська церква та дзвіниця в селах Оконську та Лишнівка.
Окрім цього, в під час зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з керівником відділу дерев''яної архітектури інституту "Укрзахідпроектреставрація", досягнуто домовленості щодо фінансування розробки робочого проекту для проведення ремонтно-реставраційних робіт Свято-Дмитріївського храму в селі Гішин Ковельського району. Нагадаємо, що це питання порушувалось під час прийому громадян з особистих питань у голови облдержадміністрації представниками місцевої релігійної громади.
Минулого року за кошти обласного бюджету спеціалісти інституту "Укрзахідпроектреставрація" розпочали дослідження стану однієї з найдавніших дерев''яних культових споруд Волині, а також розробили реставраційне завдання, що було погоджене Державною службою з питань національної культурної спадщини.
Прес-служба облдержадміністрації (газета "СІМ'Я І ДІМ")
*************************************************************************************************
17,18 березня 2010 року
Голова ради Андрій Сопронюк провів робочий об’їзд та зустрічі з керівниками, активом, окремими депутатами Колківської селищної, Старосільської, Годомичівської, Четвертнянської, Куклинської, Лісівської, Костюхнівської, Великоведмезької сільських рад, під час яких ґрунтовно аналізувався хід виконання місцевих програм соціально-економічного розвитку та вироблялися основні пріоритети діяльності на 2010 рік. Перебуваючи в СВК "Годомичі", керівник району познайомився з ходом реалізації раніше прийнятої радою Програми розвитку основних галузей агропромислового комплексу району на період 2006-2010 років в частині розвитку свинарства. В селі Ситниця відвідав нещодавно створене приватне підприємство, що теж спеціалізується по відгодівлі свиней.
*************************************************************************************************
На Волині у ДТП загинули двоє мешканців Маневиччини
05 вересня 2009, 10:35
4 вересня 2009 року, на Волині сталося три ДТП, у яких троє людей отримали травми, а двоє людей загинули. Про це 5 вересня повідомляють «Волинські Новини».
Також , 4 вересня на автодорозі поблизу селища Колки водій автомобіля «Шкода октавія» Олег Г., 1970 року народження, житель селища Колки Маневицького району скоїв зіткнення з трактором під керуванням Василя Н., 1963 року народження, жителя села Ситниця. В результаті ДТП водій автомобіля та пасажир Михайло Л., 1982 року народження, житель села Ситниця від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці пригоди.
Окрім того, 4 вересня на автодорозі поблизу села Годовичі Турійського району Олег К., 1968 р.н., житель міста Ковель, керуючи автомобілем «Фіат-Брава» не впоравшись з керуванням з’їхав в кювет та перекинувся. У результаті ДТП пасажир автомобіля Сергій К., 2005 року народження, житель міста Ковель, з тілесними ушкодженнями доставлений в ЦРЛ.
*************************************************************************************************
Зв'язок від МТС у травні 2009 року з'явився у 15 населених пунктах України
Оператор мобільного зв'язку МТС-Україна у травні включив у зону радіопокриття мережі 15 населених пунктів по всій Україні.
У період з 24 квітня по 28 травня 2009 року МТС-Україна в рамках програми поліпшення якості зв'язку та розширення зони радіопокриття мережі встановила та ввела в експлуатацію 43 нові базові станції, 15 з них було активовано в тих населених пунктах різних регіонів України, де раніше не було покриття мережі МТС.
Збільшення ємності існуючої мережі проводиться як шляхом будівництва нових, так і шляхом розширення діючих базових станцій. За звітний період було збудовано та введено в дію 166 додаткових стійок базових станцій, які покращують якість зв’язку у густонаселених регіонах України.
Так, найбільшу кількість нових базових станцій було встановлено у Східній та Західній Україні:
y Дніпропетровській області: с. Заполички Верхньодніпровського району, с. Грузьке Криворізького району, с. Новопідгородне Межевського району, с. Лозове Петропавлівського району;
у Волинській області: смт. Жовтневе м. Нововолинська, с. Ситниця Маневичського району, с. Мизове Старовижівського району, с. Крупа Луцького району;
в Івано-Франківській області: с. Жураки Богородчанського району, с. Раків Долинського району;
у Тернопільській області: с. Яструбове Козивського району, м. Почаїв Кременецького району.
Також покриття з’явилось в окремих населених пунктах інших областей по всій Україні:
у Львівській області: с. Березина Миколаївського району;
в АР Крим: с. Тамбовка Нижньогірського району.
*************************************************************************************************
03.04.2009 р. Митрополит Ніфонт звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у селі Ситниця Маневицького району
30 березня митрополит Луцький і Волинський Ніфонт на запрошення настоятеля і парафіяльної ради відвідав громаду Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Ситниця Маневицького району. Літургію Ранішосвячених Дарів владика звершив у співслужінні з благочинним Колківської округи протоієреєм Ярославом Максимуком і духовенством сусідніх парафій під чудовий великопісний спів хору вихованців Волинської Духовної Семінарії. Урочистість стала святом для ситничан, оскільки цього
року вони відзначають двадцяту річницю відновлення у храмі богослужінь.
У Ситниці храм дерев’яний, красивий побудований у XVIII ст., однак, з непростою долею. У 1961 було знято з реєстрації році, а у 1990 році він знову відчинив свої двері для вірян і з того часу є окрасою села і осередком духовного життя жителів Ситниці. За старанну працю на ниві Христовій владика нагородив настоятеля храму ієрея Олександра Ковалевського наперсним хрестом. Також, були нагороджені церковними грамотами причт і благодійники храму.
Свято минуло і православні ситничани з новими силами, натхнені мудрим
повчанням
владики далі продовжили шлях вузькою,
але вірною стежинкою святої Чотиридесятниці. На згадку про архіпастирський візит залишилась подарована церкві Єрусалимська ікона Божої Матері, привезена владикою із Святої Землі.
Прес-служба Волинської єпархії УПЦ (www.orthodox.lutsk.ua)
*************************************************************************************************
Новини Пенсійного фонду Волині2 лютого 2009 року минуло 65 років від дня визволення селища Маневич від фашистів.З того пам’ятного дня минуло вже багато часу, але люди старшого покоління добре пам’ятають воєнні лихолії. Цього дня відбулося урочисто покладання вінків та квітів до Братської могили воїнів визволителів, що знаходиться на Завокзальній площі селища Маневичі.
На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі перебуває 3306 учасників війни, в тому числі 178 інвалідів війни, сімей загиблих-110.
На території району проживає 3 довгожителі серед яких своє соте Різдво відзначала Марія Поліщук із села Ситниця.
Річниця визволення району - це нагода ще раз вклонитися світлій пам’яті воїнів та віддати шану полеглим воїнам- визволителям.
(взято із сайту "Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області" )
*************************************************************************************************
У СИТНИЦІ БУЛО ПОДВІЙНЕ СВЯТО
У селі Ситниця Маневицького району відзначили 100-річчя школи і дзвіниці церкви Івана Богослова. Свято відбулося під гаслом "Дорогу до храму і школи не забути ніколи”.
Такої кількості гостей у Ситниці вже давно не пам‘ятають.
На святі колишні вчителі та випускники різних років згадали про історію школи. Ситничан привітала районна та обласна влада. Подарунки сипалися як з рога достатку: від колишніх випускників, колег-директорів шкіл, СВК "Мрія”... А нардеп від округу №23 Ігор Єремєєв подарував школі комп’ютер, зробив пожертву церковній громаді.
Микола ВЛАСЮК (газета "СІМ'Я І ДІМ")
*************************************************************************************************
"РЕАКТИВНИЙ” ЛУАЗ СПІКІРУВАВ У КЮВЕТ
5 червня ледь за сьому вечора біля села Ситниця Маневицького району сталася аварія. Мешканець Луцька Віктор Демковський, керуючи автомобілем ЛуАЗ, з’їхав у кювет і врізався у дерево, яке росло на узбіччі. У салоні, крім водія, були жінка-попутниця та двоє неповнолітніх дітей: десятирічний син водія Сергій та трирічна дочка рідної сестри Руслана. Після сильного лобового удару водій та пасажири загинули на місці аварії.
„Волинянкою” авто можна було назвати хіба умовно. Замість „рідного” двигуна на ньому встановили агрегат від „Опеля” і шини від імпортного автомобіля. Саме вони, за попередніми даними, й стали безпосередньою причиною катастрофи. Від нагріву об поверхню асфальту колесо лопнуло, тож машину потягнуло вбік. (газета "СІМ'Я І ДІМ")
*************************************************************************************************